نغمه های انتظار - مطالب آبان 1397

 

بزرگ‌ترین گناه این است که مبادا به این نتیجه برسید «شما به درد سربازی امام زمان نمی‌خورید و نمی‌توانید یار خاص امام زمان باشید».

عقیق:پادکست «الرحیل» برگرفته از سخنان حجت الاسلام موسوی، استاد حوزه علمیه قم و خوزستان است

چرا نمی‌خواهیم باور کنیم که کار اسلام لنگ تو و من است.

چرا نمی‌خواهیم این مسئولیت تاریخی خودمان را باور کنیم! ماها واقعاً خودمان را دست‌کم گرفته‌ایم!

ما مردم آخر زمان هستیم! ما امتِ امامی هستیم که امام صادق(ع) آرزو می‌کرد؛ امتش از امتِ امام عصر باشد؛ «لَوْ أَدْرَکْتُهُ لَخَدَمْتُهُ» اگر من قادر به درک صاحب امر بودم، نوکری‌اش را می‌کردم.

آن افرادی که در روایات اهل‌بیت(ع) برای یاری امام در آخرالزمان آمده‌اند، چه کسانی هستند؟


ادامه مطلب برچسب ها: آیا ما امت آخرالزمان هستیم؟،  

تاریخ : دوشنبه 28 آبان 1397 | 06:46 ب.ظ | نویسنده : مهدی خادمی | نظرات

بهترین پاسخ به چرایی غیبت

در روایتی از امام صادق (علیه‌السلام) غیبت را پایانی است که باید برسد اگر رسید لحظه‌ای در ظهور درنگ نخواهد شد و جالب اینکه در این روایت تصریح شده است که خدا کار خود را کرده، عجلۀ بندگانش او را به عجله وا نمی‌دارد.

امام زمان، ظهور،


گرچه از نظر ما مردم عادی، امامت و رهبری امت اسلامی با ظهور تلازم دارد؛ یعنی معتقدیم کسی که امامت و رهبری مردمی را برعهده دارد باید ظهور عینی داشته باشد تا مردم بتوانند در ارتباط مستقیم با او رهنمودهایش را دریافت کنند، اگر پرسشی از او دارند بپرسند و مانند آن. این باور بر اساس شناختی است که از نظام رهبری در دنیا سراغ داریم؛ اما باید دانست که نظام رهبری امام معصوم، قدری با آنچه ما اکنون می‌بینیم یا در ذهن 

ادامه مطلب برچسب ها: آیا ما در تعویق ظهور مقصریم؟، بهترین پاسخ به چرایی غیبت، کمال الدین و تمام النعمة، الغیبة للنعمانی،  
دنبالک ها: آیا ما در تعویق ظهور مقصریم؟،  

تاریخ : سه شنبه 15 آبان 1397 | 09:18 ب.ظ | نویسنده : مهدی خادمی | نظرات
مشهور است که امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، منتقم خون حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام هستند. اما چگونگی انتقام گرفتن از قاتلان آن حضرت، با توجه به اینکه قرن‌ها از مرگ‌شان گذشته، باید در ظرفی بزرگ‌تر از محدوده زمانی و مکانی تعریف شود.
عقیق:وجود مقدس حضرت بقیه‌الله الاعظم اروحنا له الفداء در معارف اسلامی به عنوان «خونخواه کشته کربلا» شناخته شده‌اند و شیعیان همراهی با آن امام منصور برای گرفتن انتقام خون امام حسین علیه‌السلام و یارانش را یکی از آرزوهای بزرگ خود می‌دانند. چراکه نام امام حسین علیه‌السلام و امام مهدی علیه‌السلام برای شیعیان یادآور یک حکایت ناتمام است؛ حکایتی که آغازگر آن حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام و پایان‌بخش آن حضرت بقیه‌الله الاعظم علیه‌السلام است.
شفیعی سروستانی در این گفت‌وگو توضیح داده است که: «جریان تقابل بنی‌هاشم و بنی‌امیه تا پایان تاریخ و روزی که امام مهدی عجل‌الله تعالی فرجه الشریف ظهور می‌کنند، ادامه خواهد داشت. تا آنکه پیش از ظهور آن حضرت، فردی به نام عثمان بن عنبسه از نوادگان ابوسفیان و هند جگرخوار که با عنوان سفیانی شناخته می‌شود، از 

ادامه مطلب برچسب ها: امام زمان(عج) چگونه از قاتلان امام حسین(ع) انتقام می‌گیرد؟،  
دنبالک ها: امام زمان(عج) چگونه از قاتلان امام حسین(ع) انتقام می‌گیرد؟،  

تاریخ : شنبه 5 آبان 1397 | 06:59 ب.ظ | نویسنده : مهدی خادمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.