تبلیغات
نغمه های انتظار - مهمترین نشانه یک منتظِر
ولایت فقیه ادامه دین محسوب می‌شود و بخش جداناشدنی از اسلام ناب محمدی صلّی الله علیه و آله و سلّم است و تبعیت از نایب امام زمان هم امتداد تبعیت از شخص حضرت قائم عجّل الله تعالی فرجه الشریف به حساب می‌آید. حال اگر فردی بگوید من این نایب را قبول ندارم در واقع خود امام و اصل دین را رد کرده است و چنین فردی به هیچ عنوان در دسته منتظران ظهور قرار نمی‌گیرند.
ولایت مداری از نشانه‌های مهم منتظران ظهور حضرت مهدی(عج) است

امروز که در عصر غیبت قرار داریم؛ امر بر اطاعت مطلق از ولی فقیه است که نایب امام زمان محسوب می‌شود و سر باز زدن از این مهم فرد را از دایره منتظران واقعی امام زمان(عج) خارج می‌کند.

وظایف منتظران ظهور امام مهدی(عج)

مسئله ولایت‌پذیری فقط یک موضوع صرفاً سیاسی نیست بلکه بحثی کاملاً دینی و اسلامی است.

خداوند ما را عبد خلق کرده است. عبد هم یعنی فرد باید تابع مولایش که همان خداوند متعال و منان است باشد.

یک روز خداوند متعال به رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی صلّی الله علیه و آله و سلّم امر فرمودند: ای پیامبر، باید علی را به عنوان جانشین خودت انتخاب کنی، که


واقعه مهم غدیر خم پیش آمد و نشان داد که موضوع ولایت از منظر خداوند منان بسیار بااهمیت است و پس از مولا علی علیه‌السلام هم می‌بینیم بحث ولایت ادامه پیدا می‌کند تا می‌رسد به زمان غیبت صغری و سپس غیبت کبری، که در این میان نقش مرجع تقلید و ولی فقیه و تبعیت امت اسلامی از او در زمان غیبت امام عصر در اولویت قرار می‌گیرد.
تبعیت محض از ولی فقیه در زمان غیبت نشانه‌های یک منتظر واقعی

امروز که در عصر غیبت قرار داریم امر بر اطاعت مطلق از ولی فقیه است که نایب امام زمان محسوب می‌شود، حال اگر فردی به هر دلیلی از این امر مهم سر باز زند ـ و مثلاً به جای تبعیت از ولی فقیه از خودش اطاعت کند ـ بدون شک به عنوان یک منتظر واقعی امام زمان به حساب نمی‌آید. چرا که چنین فردی در زمان غیبت وقتی از نایب امام عصر فرمان نبرد چگونه می‌خواهد فردا در رکاب امام زمانش قرار بگیرد و از ایشان تبعیت کند؟

امتحان‌های الهی در طول حیات انسان

شاید برخی افراد به ظاهر خود را فردی ولایت مدار و تابع محض ولی فقیه زمان خود بداند و به درستی دستورات ولی فقیه را هم اجرا کند اما به ناگاه حوادثی در جامعه پدیدار و سبب می‌شود تا سلول سلول اعضا و جوارح او در معرض امتحان الهی قرار بگیرد تا مشخص شود تا چه حد مرد این میدان است. بعضاً هم دیده‌ایم چه افرادی که از این امتحان سربلند بیرون نیامدند و خیلی‌ها هم بودند که تا آخرین قطره خون خود از جان و مال و هستی‌شان در راه ولایت مداری گذشتند و تمام دارایی خود را در طبق اخلاص نهادند و سربلند این میدان شدند.

قدرت نفوذ ناپذیر

ولی فقیه یک قدرت نفوذ ناپذیر دارد، لذا هر کسی که ولایت پذیر بود خود به خود قدرتش به قدرت ولی فقیه وصل می‌شود و در این میان است که پیروزی رهبر و ولی فقیه به منزله پیروزی کل امت ولایت مدار اسلامی به حساب می‌آید و هرکسی هم با رهبری دشمن باشد خود به خود در برابر امت ولایی ایستاده و با همه دشمن است نه فقط با شخص رهبر و ولی فقیه.

اهمیت وجودی ولایت فقیه و نقش مهم آن در اسلام و تشیع

ولایت فقیه ادامه دین محسوب می‌شود و بخش جداناشدنی از اسلام ناب محمدی صلّی الله علیه و آله و سلّم است و تبعیت از نایب امام زمان هم امتداد تبعیت از شخص حضرت قائم عجّل الله تعالی فرجه الشریف به حساب می‌آید. حال اگر فردی بگوید من این نایب را قبول ندارم در واقع خود امام و اصل دین را رد کرده است و چنین فردی به هیچ عنوان در دسته منتظران ظهور قرار نمی‌گیرند.

چه‌بسا افرادی که در همین سال‌های اخیر ادعای ولایتمداری داشتند اما به واسطه کسب منافع دنیوی توصیه‌های ولی فقیه را نپذیرفتند و بعضاً در برابر ولی فقیه ایستادند، که چنین افرادی نه‌تنها از دایره ولایتمداری خارج شده بلکه دیگر نمی‌توان آن‌ها را در ردیف منتظران ظهور امام زمان به حساب آورد چون این افراد سخن نایب امام را نادیده گرفته‌اند.

بخش مهدویت تبیانمنبع :

بیانات آیت الله ممدوحی پیرامون وظیفه منتظران مهدی(عج)

 
http://www.tebyan.net/religion_thoughts/inawaitingofsavior/articles/2011/7/21/173127.html


طبقه بندی: وظایف منتظران، 
برچسب ها: مهمترین نشانه یک منتظِر، ولایت فقیه، اسلام ناب محمدی صلّی الله علیه و آله و سلّم، تبعیت از نایب امام زمان، ضرت قائم عجّل الله تعالی فرجه الشریف، تبعیت محض از ولی فقیه در زمان غیبت نشانه‌های یک منتظر واقعی، ولایت مداری از نشانه‌های مهم منتظران ظهور حضرت مهدی(عج)، اطاعت مطلق از ولی فقیه، وظایف منتظران ظهور امام مهدی(عج)، واقعه مهم غدیر خم، مولا علی علیه‌السلام، غیبت صغری، غیبت کبری، مرجع تقلید و ولی فقیه و تبعیت امت اسلامی، اهمیت وجودی ولایت فقیه و نقش مهم آن در اسلام و تشیع، وظیفه منتظران مهدی(عج)، امتحان‌های الهی در طول حیات انسان،  

تاریخ : دوشنبه 3 مرداد 1390 | 09:32 ب.ظ | نویسنده : مهدی خادمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.